מחלקת תרבות

על המחלקה

המחלקה מונה את המדורים - מעורבות חברתית, ספורט, קיימות, קשרי חוץ, אוכלוסיות ייחודיות, ותרבות בינלאומי. המחלקה אחראית גם על פרויקטים שוטפים כגון חגיגת חגי ומועדי ישראל ושיתופי פעולה הקשורים לאירועי תרבות למינהם כמו סיור באווירת סליחות, חלוקת סופגניות, הרצאות של מנהיגים, פוליטיקאים ושגרירים ואת פרויקט הנשים של אדידס ראנרס.

רותם בנקל
ראש מחלקת תרבות

מדור ספורט

מדור ספורט קיים בקמפוס בכדי לתת מענה לכל הסטודנטים שרוצים לעשות פעילויות ספורטיביות וכמובן ללא עלות. המדור הזה והמאמנים שלו הם סטודנטים מקצועיים שעוסקים בתחום ותורמים מהזמן שלהם למען סטודנטים אחרים. בנוסף לכך במהלך השנה יהיו אירועים ספורטיביים כמו יום ספורט ואימונים שבועיים וסדנאות תזונה נכונה ואורח חיים בריא.

מדור קיימות

המטרה של מדור קיימות היא להכיר לסטודנטים במרכז הבינתחומי את נושאי הקיימות השונים ולחבר אותם באמצעות תכנים כמו סרטים כנסים ועוד. 

מדור אוכלוסיות ייחודיות

או בשמו החדש, מדור ״גשר״, שואף ליצירת סביבה לימודית נגישה, מתאימה ונעימה לכל סטודנט/ת במרכז. המדור יהווה בית ומקום לביטוי עצמי עבור כלל קבוצות האוכלוסייה הלומדות בקמפוס, יאפשר להן במה לביטוי הייחודיות שבהן ויספק מענה לכלל צרכיהן. בין האוכלוסיות עמן עובד המדור נמצאים סטודנטים מרקעים שונים, סטודנטים בעלי לקויות למידה, סטודנטיות אימהות, סטודנטים בעלי מוגבלויות פיזיות ועוד.

מדור מעורבות חברתית

מדור מעורבות חברתית הוא מדור שמטרתו לעשות טוב למען האחר. המטרה שלנו להיות מעורבים בחיי הקהילה ובחיי הסטודנטים ולהפוך את ההתנדבות למשהו כיפי, נגיש ואפשרי! בנוסף לעשיה השוטפת אנחנו עוזרים למסלולים המעוניינים להוציא התנדבויות מסלוליות ומחברים אתם לארגונים או הפעילויות השונות. אצלנו תמצאו עשייה כיפית, אירועים, חשיבה יצירתית, מקום להתבטא ולעשות למען החבר.

מדור קשרי חוץ

מדור קשרי חוץ אחראי על פיתוח ומיסוד קשרים בין הסטודנטים במרכז הבינתחומי לציבור הסטודנטים ברחבי העולם וזאת באמצעות חשיפת הסטודנטים לשלל האופציות ללימודים בחו”ל, הכנה וליווי הסטודנטים היוצאים לתכנית חילופי סטודנטים, פיתוח משלחות לחו”ל, יצירת קשר ויוזמות עם ארגונים יהודיים בעולם וארגונים בינלאומיים. המדור שותף למאמץ ההסברתי של מדינת ישראל ובנוסף פועל להעצמת הזהות היהודית ישראלית וזאת על ידי שיתופי פעולה עם משרד החוץ, ארגון הילל, הסוכנות היהודית ועוד.

מדור תרבות בינלאומי

מטרת המדור היא להוות חיבור בין הבית ספר הבינלאומי לבית הספר הישראלי, בנוסף מטרתו היא להפוך את כלל אירועי המחלקה לאירועים שמותאמים גם לקהל הבינלאומי.

HIGHLIGHTS

מדור אוכלסיות ייחודיות

חג הסיגד- חגה של העדה האתיופית, יום הנגישות הבינלאומי, אירועים עתידיים: ציון חג הרמאדן, יום “תיקון עולם”, יום הפליט הבינלאומי.

מדור ספורט

טורניר שחמט- יחד עם ביה”ס מערך חוגים חדש הכולל- הגנה עצמית, היפ הופ, יוגהלטיס, קבוצת ריצה. אירועים עתידיים: יום ספורט, יציאה למסלול בארץ

מדור קיימות

ערב סרט- לפני המבול עם ליאונרדו דיקפריו. אירועים עתידיים: תחליפים לפלסטיק, כנס קיימות בשיתוף ביה”ס לקיימות ורכז קיימות, שדרוג פחי המחזור.

מדור מעורבות חברתית

יריד מעורבות חברתית – חיבור סטודנטים למגוון התנדבויות בקהילה, הדלקת נרות במעון לנפגעי נפש יחד עם להקת המחול, מבצע “חורף חם”- איסוף בגדים לנזקקים לחורף, התנדבויות מסלוליות, הוכרת תודה לעובדי המרכז- ט”ו בשבט, אירועים עתידיים: יום המעשים הטובים, אירועים לקראת חגים לדוגמה: איסוף אוכל לנזקקים לקראת חג הפסח, יום האישה הבינלאומי, יום “תיקון עולם”- יום התנדבות בשיתוף עם מדור אוכלוסיות ייחודיות ועוד!

מדור קשרי חוץ

מיונים והוצאה לתגלית, אירועים עתידים: כנסי שגריר, אירוע חילופי סטודנטים, כנס ללימודים מתקדמים בחו”ל.

נובמבר-פסט

חגיגה בינלאומית של בירה ואוכל טוב עם אנשים מכל העולם, עליו אחראי מדור בינלאומי של מחלקת תרבות, זהו אירוע מיוחד במינו אשר מתקיים מספר פעמים לאורך שנת הלימודים.

המחלקה בתמונות

המדורים שלנו
HIGHLIGHTS
המחלקה בתמונות